Астрономія

В Україні очікується
 місячне затемнення та "потік" Персеїд.



   7 і 12 серпня в Україні за сприятливої погоди можна буде спостерігати два цікавих астрономічних явища: місячне затемнення та Персеїди. У ніч на вівторок, 8 серпня можна буде спостерігати часткове тіньове місячне затемнення. Тінь від Землі «з’їсть» південну четвертинку повного Місяця, а освітлена частина супутника біля кордону тіні почервоніє. Весь процес триватиме близько двох годин, найкраще затемнення буде видно в 23:20. Помітити початок часткового затемнення можна приблизно за годину до максимуму, о 22:23. У ніч з 12 на 13 серпня в небі буде спостерігатися ще одне астрономічне явище - максимум активності метеорного потоку Персеїди. За прогнозами ММО (Міжнародної метеорної організації), очікується до 10-20 метеорів за годину. Шукати метеори треба у північно-східній частині неба, високо над горизонтом, трохи південніше сузір’я Кассіопея. Цьогоріч спостереженням може перешкодити світло Місяця. Однак найяскравіші метеори, якими і характеризується потік Персеїди, розгледіти вдасться. При зіткненні атмосфери Землі з більш великими частками ми зможемо побачити найбільш яскраві метеори - боліди. Як повідомляв УНІАН, 21 серпня 2017 року відбудеться найдовше затемнення Сонця в історії. 


Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/science/2067981-v-ukrajini-ochikuetsya-misyachne-zatemnennya-ta-potik-persejid.html





Найбільший у світі радіотелескоп став до ладу

25 вересня 2016 р. у Китаї введено в дію найбільший в світі радіотелескоп з поперечником дзеркала 500 метрів (упродовж тривалого часу найбільшим був радіотелескоп в обсерваторії Аресибо в Пуерто-Ріко з 305-метровою антеною). За інформацією агентства «Сіньхуа» вартість нового астрономічного інструмента становить майже 180 млн доларів (1,2 млрд юанів).
Китайські фахівці почали будувати радіотелескоп FASТ (Five-hundred-meter Aperture Spherical Telescope) у березні 2011 року, а кілька днів тому встановили на ньому останній компонент — 30-тонний опромінювач (пристрій, який реєструє зібране дзеркалом радіовипромінювання — Ред.). Телескоп розміщений високо в горах у провінції Гуйчжоу на південному-заході Китаю.




На світлині — 500-метрова антена радіотелескопа FAST. Фото з сайту www.space.com.

Нерухому антену телескопа — його дзеркало — складено з 4450 трикутних панелей, а її площа сумірна з площею 30 футбольних полів. Цей телескоп відкриває перед астрономами нові можливості для вивчення різноманітних космічних об’єктів. Він буде працювати з суперком’пютером Sky Eye 1, який нині є одним з найпотужніших у світі.

За інф. з За інф. з Інтернет-джерел


Новий супутник Землі — астероїд 2016 HO3 виявили астрофізики
           Астрофізики з Лабораторії реактивного руху NASA відкрили новий супутник нашої планети — астероїд 2016 HO3. 
            Ймовірно, цей небесний об’єкт став кружляти уздовж орбіти Землі приблизно 100 років тому.
           Однак це не означає, що на нічному небі з’явиться нове світило, астероїд занадто малий, а його мінімальна відстань до нас у 38 разів більша, ніж між Землею і Місяцем (приблизно 15 млн кілометрів).
       Квазісупутник — це небесний об’єкт планети, чиї періоди обертання навколо Сонця збігаються, але відрізняються видовженістю орбіт. Останнє в кінцевому підсумку призводить до розбіжності цих об’єктів у просторі.
            Діаметр астероїда 2016 НСЗ сягає всього 100 метрів.
       Як розповіли вчені, гравітаційне поле планети може захоплювати невеликі космічні об’єкти, перетворюючи їх в супутники. Не так давно були виявлені ще чотири квазісупутника. Однак вони пробули поруч із Землею небагато часу. 2016 НСЗ ж буде супроводжувати планету ще кілька століть.
За матеріалами сайту: http://novynynauky.com/


Цікаві факти з астрономії

           Ще в давні часи люди помітили, що Сонце, Місяць, планети, зірки переміщаються по небу з певною закономірністю, і стали вивчати ці явища.   
           Так народилася астрономія — наука про закони, яким підкоряються у своєму русі і розвитку небесні тіла (від грецьких слів «астрон» — «зірка», «номос» — «закон»).
        Багато століть знадобилося, щоб з’ясувати, які з рухів небесних тіл справжні, а які- створюють ілюзію руху. Наприклад, нам здається, що Сонце сходить, рухається по небу і заходить, насправді ж обертається навколо Сонця наша Земля. До 16-го століття майже всі були переконані, що Земля знаходиться в центрі Всесвіту, а небесні тіла обертаються навколо Землі. Великий польський астроном 16-го століття Микола Коперник і його послідовники довели, що насправді Всесвіт набагато складніший. Коли на початку 17-го століття був винайдений телескоп (оптичний прилад, що дозволив детально розглядати і вивчати небесні тіла), з’ясувалося, що Сонце за обсягом у мільйон разів більше Землі, а зірки — такі ж гарячі, щіеся г кулі, як і Сонце. Здаються ж вони нам маленькими і неяскравими через те, що знаходяться від нас незрівнянно далеко, ніж Сонце. Якщо до Сонця космічна ракета може долетіти за два місяці, то до найближчих зірок політ такої ракети займе мільйони років.


         Навколо Сонця крім Землі обертаються інші зірки. Місяць за обсягом, майже в 50 разів менше Землі. Місяць обертається навколо нашої планети і тому називається природним супутником Землі. Є супутники і у більшості інших планет. Спостерігають небесні тіла, а потім обробляють і аналізують їх в астрономічних обсерваторіях та інститутах. Радянські обсерваторії оснащені складними приладами та інструментами, потужними телескопами і радіотелескопами. На багатьох космічних апаратах встановлені астрономічні прилади, що дозволяють вивчати Всесвіт за межами земної атмосфери. Повітря, яке затримує багато променів від небесних тіл, тут, на космічних орбітах, не заважає спостереженням. Ось чому дані про Всесвіт, отримані за допомогою космічних апаратів, особливо цінні. 

Астрономія – короткі цікаві факти:



















  1. 1. Одного ранку, протягом 2 годин, китайці змогли спостерігати унікальну картину – у небі з’явилося аж 3 сонця. У вчених одразу знайшлася відповідь на це дивне явище. Справа в тому, що осінню на висоті 6000 кілометрів з’явилася хмара, яка складається з маленьких кристаликів льоду. Промені, які падають на таку хмару, починають викривлятися, в результаті чого ми бачимо дане явище.
  2.  Кожну добу на землю падає понад 150 тисяч метеоритів;
  3.  Сонце – це лише одна з 200 млрд. зірок;
  4.  Найбільшим астероїдом є Церера, який має 940 км. в діаметрі, також цей астероїд був першим, який відкрили вчені-астронавти; 
  5. На місяці дуже високі коливання температур від – 164 до +117 градусів Цельсія;
  6.  Астрономи поділили небо на 88 умовних частин;
  7.  На 95% з вуглекислого газу складається атмосфера планети Марс;
  8.  Найвища точка на Землі складає 8848 метрів, а на Марсі трапляються вершини в 20-25 км.

Джерело: http://cikavi-fakty.com.ua/cikavi-fakti-z-astronomi%D1%97/








Немає коментарів:

Дописати коментар