Існування гравітаційних хвиль вперше вдалося підтвердити під час експерименту. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяви з прес-конференції наукової колаборації LIGO у Вашингтоні. Зазначається, що наукова спільнота 100 років чекала на відкриття гравітаційних хвиль.
неділя, 14 лютого 2016 р.
"Брижі просторового часу" були передбачені Ейнштейном.
пʼятниця, 12 лютого 2016 р.
РІДНЕ ТЕПЛО
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (США) розробили новий матеріал, здатний накопичувати одержувану протягом дня сонячну енергію і віддавати її у вигляді тепла по мірі необхідності. Матеріал представляє собою тонку прозору полімерну плівку, яка за рахунок малої товщини може бути нанесена на будь-які складні поверхні, в тому числі і на поверхню предметів одягу, які отримають функцію додаткового підігріву.
За допомогою нового матеріалу частково вирішується проблема недоступності сонячної енергії в нічний час або при поганих погодних умовах. У більшості випадків ця проблема вирішується шляхом перетворення сонячної енергії в електричну і накопиченні електричної енергії в акумуляторних батареях. Усередині нового матеріалу енергія сонячного світла перетворюється на хімічну, яка може зберігатися довгий час і без додаткових витрат може бути перетворена в тепло.
Ключовим компонентом матеріалу є молекули азобензолу, які можуть перебувати в одному з двох стабільних станів, в "зарядженому" і "розрядженому". Енергія фотонів світла збуджує молекули цієї речовини і змушує їх перейти в "заряджений" стан, в якому вони можуть знаходитися як завгодно довго. Після цього при впливі зовнішніх чинників молекули повертаються в "незаряджений" стан, віддаючи накопичену енергію у вигляді тепла.
Прозора полімерна плівка може бути без проблем затиснута між шарами скла, як це робиться в автомобільному склі. Енергії, накопиченої молекулами плівки, достатньо для нагрівання поверхні скла до 10 градусів при температурі навколишнього середовища -20 градусів. Таке нагрівання забезпечить виникнення тонкого шару води між склом і утвореним на його поверхні льодом, що дозволить видалити лід зі скла без найменших труднощів. Цим варіантом застосування нового матеріалу вже зацікавилися виробники автомобілів, у тому числі і німецька компанія BMW.
середа, 10 лютого 2016 р.
Фізики та гроші
Абу Наср аль-Фарабі (870-950) до 2006 був зображений на купюрі в 200 тенге і ще раніше на 1 тенге (Казахстан). Вчений у багатьохобластях, включаючи філософію, мовознавство, логіку та ін. Він також написав про природу науки і приводив аргументи на користь існування вакууму, а отже, його цілком можна вважати фізиком. |
понеділок, 1 лютого 2016 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)